Bendri kodų žymėjimai

Supaprastinant pakavimo sprendimus yra naudojami pakuotės dizaino kodai pagal tam tikrą pakuotės tipą. Taip pat gali būti klasifikuojami į pagrindines  pakuotės grupes.

01 – Komerciniai rulonai ir lakštai.

02 – Klapaninio (amerikietiško)  tipo dėžės.

Gaminat dėžių išklotinę, iškertamos išilginės įpjovos. Viena iš vertikaliųjų kraštinių suklijuojama, susiuvama viela ar sukabinama metalinėmis kabėmis. Suklijuotas gaminys turi viršutinius ir apatinius atvartus, kurie sulankstymo metu suformuoja dėžutės dugną ir dangtį.

03 – Teleskopinio tipo dėžės.

Teleskopinio tipo dėžės  susideda iš daugiau nei vienos detalės. Jos sudarytos iš dugno dalies, ant kurios užmaunama dangtelio viršutinė dalis.

04 – Sulankstomo tipo dėžės ir padėklai.

Sulankstomo tipo dėžės ir padėklai paprastai susideda tik iš vienos gaminio detalės. Dėžutė formuojama nuo pagrindinės dėžutės apačios, atlenkiant dėžutės šonines sieneles ir dangtelį. Taip pat galima suformuoti  užsegimą,  dangtelio fikasvimą,  skirtukus, rankenas,  demonstracinį langelį.

05 – Persidengiančio tipo dėžės.

Persidengiančio tipo dėžės susideda iš kelių dalių, įdėklų ir įmovos stumdomas skirtingomis kryptimis vienas su kitu. Ši grupė taip pat apima rankovės tipo dėžes.

06 – Kieto sujungimo tipo dėžės.

Kieto sujungimo tipo dėžės susideda iš pagrindinės ir iš dviejų atskirų šoninių dalių, kurioms reikalingas kietas sujungimas – susiuvimas viela,  sukabinimas metalinėmis kabėmis  arba panašaus tipo sujungimas.

07 – Paruošto – klijuoto greito surinkimo  tipo dėžės.

Paruošto – klijuoto greito surinkimo  tipo dėžės susideda iš vienos detalės. Pagaminta dėžutė yra išklotinės pavidalo. Ji yra lengvai surenkama, todėl greitai paruošiama naudojimui.

09 – Vidinės pakuotės detalės.

Šio tipo gaminiai yra naudojami pakuotės viduje.  Pvz:  vidiniai įdėklai, pertvaros, skirtukai, grotelės, perdengimai atskirti pakuotėje esantiems elementams. Šių detalių pagalba galima  suformuoti  atskirą pakuotę, padidinant ar sumažinant jos vietą  dėžutės viduje.

Vadovaudamiesi Europos Parlamento ir Tarybos direktyva 94/62/EB dėl pakuočių ir pakuočių atliekų bei Lietuvos Respublikos vidaus rinkai tiekiamų pakuočių atitikties Lietuvos Respublikos pakuočių ir pakuočių atliekų tvarkymo įstatyme nurodytiems pakuočių reikalavimams įgyvendinimo tvarkos aprašu, patvirtiname mūsų tiekiamos pakuotės atitiktį šiai direktyvai bei standartams LST EN 13432:2004, LST EN 13429:2007, LST EN 13430:2007; LST EN 13431:2007, LST 1655:2002, LST CEN/TR 13695-2:2004

Pakuotės dizaino praktiniai patarimai

Medžiagų pasirinkimas: pasirinkite medžiagas, kurios atitinka konkrečią pakuotės funkciją ir taupo išteklius. Pavyzdžiui, jei kuriamos laikinos pakuotės, svarbu pasirinkti perdirbamą arba biodegraduojančią medžiagą.

Efektyvus dizainas: dizainuokite pakuotes taip, kad jos būtų lengvai transportuojamos, laikomos ir atliekamos. Sumažinkite netinkamo dydžio ar tuščios vietos kiekį, kad būtumėt draugiškesni aplinkai.

Funkcionalumas: užtikrinkite, kad pakuotės dizainas atitiktų produkto poreikius ir teiktų pridėtinę vertę vartotojui. Galbūt galite įtraukti lengvai atidaromus arba pakartotinai uždaromus elementus, pagerinant vartotojo patirtį.

Pakuotės atsparumas: atsižvelkite į produkto pobūdį ir pakuotės paskirtį. Jei pakuotės turinys yra trapus ar brangus, užtikrinkite, kad pakuotė būtų pakankamai tvirta ir apsaugotų turinį per transportavimą ir laikymą.

Tvarumas: svarbu įvertinti pakuotės tvarumo aspektus. Tai gali apimti medžiagų perdirbamumą, sumažintą pakuotės dydį, atsinaujinančių arba aplinkai draugiškų medžiagų naudojimą.

Ergonomika: įvertinkite pakuotės naudojimo patogumą ir vartotojo sąveiką su ja. Užtikrinkite, kad pakuotė būtų lengvai rankose laikoma, atidaroma ir uždaroma, taip sumažinant galimas suvartotojų pastangas ar nepatogumus.

Šie patarimai padeda orientuotis kuriant efektyvias ir naudingas pakuotes, kurios atitiktų tiek gamintojų, tiek vartotojų poreikius, taip prisidedant prie tvarios ir efektyvios pakuotės grandinės kūrimo.

pakuotės-dizainas-bendri-kodų-žymėjimai
Scroll to Top